Mantar Hastalıklarının SebepleriMantar hastalığının yayılımını ve bulaşmasını kolaylaştıran etkenler olarak aşağıdakiler sayılabilir.

- Ayakların ve ellerin nemli, ıslak bırakılması, yıkamadan yada havuz ve denizden sonra yeterince kurulanmaması mantar hastalıklarının oluşumu için gerekli nemi sağlayabilir.

- Özellikle yaz aylarında kapalı ayakkabıların giyilmesi hem gerekli nemli ortamı hem de bu mantarlar için gerekli oksijensiz ortamın oluşmasına yardım edebilir.

- Yaz aylarında derinin uzun süre oluşan terden arındırılmaması mantar hastalıklarına neden olabilir.

- Kişisel hijyene özen gösterilmemesi mantar hastalığının kişiler arasında bulaşmasını kolaylaştırabilir.

Mantar Hastalıklarının Sebepleri

Terlik, çorap, ayakkabı, havlu gibi ortak kullanılan eşyalar yada havuz , plaj gibi ortak kullanım alanları da mantar hastalıklarının üremesi ve bulaşması için uygun bir ortamdır. Ayrıca tırnak makası, törpü gibi aletler vasıtasıyla tırnak mantarının bulaşması kolaylaşabilir.

- Özellikle askerlikte, sporcularda, gençlerde ve genel olarak fazla terleyen kişilerde mantar enfeksiyonları çok daha sık görülür.

Mantar özellikle kıvrımlı deri bölgelerine yerleşebilir. Bu bölgelerde genellikle net sınırlı kızarıklık görülebilir. Genellikle aşırı kaşıntılıdır. Tırnağa yerleşmişse şekil ve renk değişikliği gözlenebilir. Ayırıcı tanıyı koymak için mutlaka bir hekime başvurmak gerekir.

Yayınlanma Tarihi : 28.01.2013 18:32:28

Mantar Hastalıklarının Sebepleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

7 Yorum Yapılmış "Mantar Hastalıklarının Sebepleri"

Misafir

Cevap Sayısı: 0
Fazla antibiyotik kullanımı da mantar hastalığına neden olabilir.

2016-03-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

Cevap Sayısı: 0
aydaklarimda ve parmakaralarında kaşıntı var 8doğal tedavisi nedir

2014-11-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

Nurdan

Cevap Sayısı: 0
Merhaba, benim bir sorunum var Başımda kasıntı basladı saçlarımda dökülme oldu ve saçlraımı kazıttım ama sonra yüzümü sulu sivilceler sardı mantardan mı kaynaklanıyor bir bilginiz var mı??

2014-11-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

elif

Cevap Sayısı: 0
mantar hastasının yememesi gerekn şeyler varmıdır ve nedır bunlar

2014-01-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

isimsiz

Cevap Sayısı: 0
eller yıkandıktan sonra kurulammassam çıkarmı

2013-07-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

kaan

Cevap Sayısı: 0
dahha güüzzeell olabilirdi

2013-02-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 0
Mantar Hastalıklarının Sebepleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Mantar Hastalıklarının Sebepleri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Mantar Hastalıkları, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018